#EU&ME noorte filmitegijate konkurss

#EU&ME Young Filmmakers Competition

Režissöör:
Erinevad režissöörid
Aasta:
2019
Riik:
Erinevad riigid

Sünopsis

#EUandME on Euroopa Komisjoni 2018. aastal algatatud teavituskampaania, mille eesmärgiks on selgitada noortele vabadusi ja võimalusi, mida Euroopa Liit (EL) neile pakub. #EUandME soovib algatada dialoogi ELi ja noorema põlvkonna vahel ning arutleda ELi hüvede ja tuleviku üle. Kampaania kandvaks jõuks on seitsme Euroopa tipprežissööri 2018. ja 2019. aastal linastunud lühifilmid, mis käsitlevad selliseid teemasid nagu mobiilsus, digitaalsus, oskused ja ettevõtlikkus, jätkusuutlikkus, õigused. Nendele lisandusid 2019. aastal noorte režissööride konkursi võidufilmid, mis jutustavad ELi rollist noorte inimeste elus kampaania põhiväärtuste kaudu. Üheks konkursi võitjaks tuli ka Eestist pärit noor režissöör Vlad Muko.

Lühifilmid linastuvad Raekoja platsil enne põhiprogrammi filme.

12.08

 „Üksiklane” / „The Loner”, režissöör Tomasz Konecki. 9:52. Enne 22.30 filmi „Romeo + Julia”.

Mees metsikus looduses – Jan elab üksinda majakeses Poola mägedes. Kuid kui saatus tungib tema üksildasse ellu, peab ta välja mõtlema plaani, kuidas oma südamehäält järgida.

13.08

„Minu heli” / „The Sound of Mine”, režissöör Jaime Olías de Lima. 5:15. Enne 22.00 filmi „Rumal noor süda”.

Autistlik poiss kannab väliste helide summutamiseks kõrvaklappe, maandades nõnda ärevust. Olles avastanud, et vee all kuuleb ta ainsa helina oma südamelööke, otsustab ta ookeanivaikuse enda kasuks tööle panna.

„Oona”, režissöör Zaida Bergroth. 8:40. Enne 23.59 filmi „Põrmuks pead sa saama”.

Hirmuäratavasse metsa eksinud noor tüdruk peab lootma ebatavalise sõbra abile, et leida tee koju.

14.08

„Vandenõu” / „Conspiracy”, režissöör Magdalena Załęcka. 5:36. Enne 22.00 filmi „Ditte ja Louise”.

Noormees räägib oma perele, et ta soovib reisida. Pere on aga mures tema ohutuse pärast ja mõtleb välja plaani, kuidas teda takistada.

„Peoloom” / „Party Animal”, režissöör Yorgos Zois. 7:52. Enne 23.59 filmi „Eufooria”.

Alex on 25-aastane energiline noormees, kes on valmis tegema kõike, et vaid saaks jätkata tantsimist. Olles takerdunud piiranguid täis töösse, tabab teda äkki inspiratsioonipuhang.

15.08

„Sümfoonia uuest maailmast” / „New World Symphony”, režissöör Eugen Dediu. 4:36. Enne 22.00 filmi „Tabades Milesi”.

Euroopa eri paigus asuvad muusikud valmistuvad kontserdiks, produtsent jälgib neid mitmelt ekraanilt. Kuigi ollakse eri riikides, mängitakse ühe orkestrina, ning veebiülekande kaudu saavad kõik kontserdist osa.

„Võti” / „The Key”, režissöörid Valérie Müller ja Angelin Preljocaj. 5:53. Enne 23.59 filmi „Velvet Goldmine”.

Katastroof tabab ehitusplatsi pistelise ohutuskontrolli ajal. Töötajad peavad probleemi lahendamiseks koostööd tegema, kuid keegi on kadunud …

16.08

„Unistuste soeng” / „The Dream Cut”, režissöör Vlad Muko. 5:11. Enne 22.00 filmi „Kui ema on ära”. Kohal on filmi autor.

Noormees sõidab külla isale, kes unistab oma juuksurisalongist, kuid kardab, et sellega kaasnevad kulud on liiga suured. Kui isa laenutaotlust ei rahuldata, tuleb poeg välja geniaalse ideega, kuidas säästa raha ja täita isa unistus.

„Vari” / „The Shape”, režissöör Jaco Van Dormael. 4:34. Enne 23.45 filmi „Ärtuemand”.

Torm on silmapiiril. Kui sünkmust pilv matab enese alla väikse küla, avastavad elanikud, et lõpp võib ees oodata enamat kui sinist taevast.

17.08

„Elav hostel” / „The Living Hostel”, režissöör Matthias Hoene. 8:40. Enne 23.59 filmi „Marianne ja Leonard. Armastuse sõnad”.

Kuigi Gisela nooruspõlv on juba kaugele seljataha jäänud, ihkab ta endiselt näha Euroopa kauneid paiku. Tema lapselapsed otsustavad koguda piisavalt raha, et saata ta oma unistuste seiklusele, kuid nende plaanil on ootamatud tulemused …