KAADRIS ON TARTU! FILMIMAA LÕUNA-EESTI

Aasta:
2019
Riik:
Eesti

Linastub

  • 12.08 kell 21:45 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

Ega Tartu ole kehvem filmilinn kui Tallinn. „Tappev Tartu”, „Jan Uuspõld läheb Tartusse”… – nimi juba pealkirja raiutud. Või kas te teate mõnda teist linna, mille asumil oleks oma film? Supilinnal on. Isegi „Karujaht Pärnumaal” pole Pärnus,
vaid Tartus vändatud. Mart Kivastik ainult Tartus filme teebki, ka „Libahundi needus” on läbinisti Tartu film. „Keskea rõõmud”, „Varastatud kohtumine”, „Balti armastuslood”, „Indrek”, „Nimed marmortahvlil”… – kõigis neis mängib Tartu olulist rolli. Kui aga vaatame veel laiemalt, terve Lõuna-Eesti peale, võib pahviks jäädagi. Meie ees avaneb imeline filmimaa, mille kohavaim on inspireerinud selliseid linateoseid nagu „Viimne reliikvia”, „Hullumeelsus” ja „Nipernaadi”, kui
nimetada ainult tuntumaid. Küllap kuuleb sellest imede maast ka Christopher… või mis Christopher – Steven Spielberg isiklikult! Ja siis läheb alles lahti.

„Kaadris on Tartu! Filmimaa Lõuna-Eesti” on tantsukunstiga sünteesitud film-kollaaž, mis on pühendatud Tartu ja Lõuna-Eesti kinematograafilisele lummusele.

Kollaaži on kokku pannud Rasmus Puksmann, ürituse koreograaf on Ingmar Jõela. Tantsivad Ingmar Jõela, Steffi Pähn, Allar Valge ja Aneta Varts.

Avaüritust esitlevad Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks ja Tartuff.