MARIANNE JA LEONARD. ARMASTUSE SÕNAD

Marianne & Leonard: Words of Love

Režissöör:
Nick Broomfield
Aasta:
2019
Žanr:
dokumentaalfilm
Riik:
USA
Keel:
inglise, norra
Subtiitrid:
eesti

Linastub

  • 17.08 kell 23:59 Raekoja plats

Sünopsis

“Marianne ja Leonard” on tuntud dokumentalisti Nick Broomfieldi filmidest kõige intiimsem ja isiklikum, sisaldades hulganisti imelisi arhiivilõike populaarse lauliku Leonard Coheni elust Kreekas Hydra saarel. Ühest ammusest ajast 1960. aastatel, kui turistide hordid ei olnud neid jumala saari veel vallutanud ning lääne ühiskonnast tulnud pennitud kunstnikuhinged said aastaid ennast nagu paradiisis tunda. Nagu me aga teame, ei ole paradiisi maa peal ja nii lõpeb ka see lugu Aadama ja Eeva väljaajamisega.

Rohkem kui maailmakuulsast laulikust ja tema karjäärist jutustab see film Cohenist kui poeedist, kes kandis endaga alati kaasas metsiku Kreeka saare armastuslugu Mariannega ning keda vaid mõnekuulise vahega ligi 60 aastat hiljem lahutas surm.

“Marianne ja Leonard” on autentne, õrn ja delikaatne pilguheit armastajate hinge, millele halastamatu aeg oma haavad jätab. Ei pea sugugi tundma Coheni loomingut või olema tema ande fänn, film kõneleb meiega üldinimlikel teemadel, ning ikka sellest kõige olulisemast – armastusest!