Ürituste ajakava

Esmaspäev, 12.08

19.00 Armastust täis aerulaua matk – Tartuffi eri.  E-L kell 19.00 ja pühapäeval kell 12. Hind 15€.
21.45 Tartuffi avamine. Tartu Raekoja plats.

Teisipäev, 13.08

18.00 Tartu Noorsootöö Keskuse suveklubi. Kutsume noori meisterdama hoolivaid rinnamärke ning võtma osa noorte terviseviktoriinist, osalejatele kingituseks stressipallid. Tartuffi kohvikus.
20.00 Muusikalikontsert „Suveõhtu maagia”. Esitusele tuleb laule muusikalidest ja filmidest ning ajatuid džässistandardeid. Lavale astuvad erahuvikooli Loomeviis vokaalstuudio lauljad. Tartuffi kohvikus.

Kolmapäev, 14.08

18.00 Arutelu “Väärika surma valikuvabadus”. Assisteeritud enesetapu võimalust vaadeldakse meie tänavuses programmis lausa kahes filmis („Eufooria”, „Alati ja igavesti”) ning Taavi Eilati eestvedamisel uurime selle võimalikkust ja eetilis-juriidilisi vastuolusid Eesti ühiskonnas. Tartuffi kohvikus.
20.00 Kinema üllatusseanss „Lõputu küünlapäev”. Kinema toetab Tartuffi ja filmikunsti ning korraldab filmiklassika eriseansi. Erilinastuse toimumispaiga saadame registreerides aadressil laura@punkdigital.ee

Neljapäev, 15.08

17.45 Arutelu „Kas rock on surnud?”. Dokumentaalfilmist „Elagu rock!” inspireeritud vestlusringis uurime, miks räägitakse üha sagedamini roki surmast. Rokiajaloo uurija Margus Kiisiga vestlevad kirjanik ja kultuurikriitik Berk Vaher, kultuurikorraldaja Juhan Kari ja rokifännist Postimehe kultuuritoimetaja Alvar Loog.Tartuffi kohvikus.
20.00 Lindy hop´i tantsutund. Svingmuusika võib olla nii vana kui moodne, nii kuulatav kui tantsitav, svingtantsud on aga kindlasti kõiki kaasa haaravad. Olgu selleks siis lindy hop, balboa, shag või charleston. Tartu Swing tantsuklubi õpetab Raekoja platsil lindy hop´i sammud selgeks kõigile soovijatele! Ülejäänud on oodatud tundidesse alates septembrist. Tartuffi kohviku ees.

Reede, 16.08

16.30 „Nähtav ja nähtamatu ülikooli jälg Toomemäel“Tartu Ülikooli muuseumi eriekskursioon räägib ülikooli jäljetult kadunud või tänaseks oma funktsiooni muutnud hoonetest Toomemäel. Ringkäiku juhivad kunstiajaloolane Kristiina Tiideberg ja ajaloodoktorant Ken Ird. Piletihind 3€. 
20.00 Valmiermuiža happy hour. Kutsume kõiki raeplatsile osa saama lõbusatest mängudest ja mobiilsest lustikummutist, mille kraanidest voolavat vaid head ja paremat. Tartuffi kohviku juures.
23.00 Armastuse pidu. Muusikat mängivad Martin Jõela (Frotee), Rassel Illak (Halva Muusika Pidu) ja Kersten Kõrge. Pilet 5 eurot (tasumine sularahas). Aparaaditehase Armastuse saalis.

Laupäev, 17.08

16.00 Pallase näituse kuraatorituur Inspiratsiooni ja muusasid kunstimaailmas”. Sel aastal tähistab Tartmus tervet Viltust maja haarava näitusega Pallase kunstikooli 100. aastapäeva. Kuraatorituuril on sel korral vaatluse all inspiratsioon ja selle allikad. Mis inspireeris Pallase kunstnikke? Kes olid nende muusad? Tuuri viib läbi Hanna-Liis Kont. Pilet 5 eurot. Tartu Kunstimuuseumis.
18.00 Tartuffi filmiviktoriin. Osaleda saab nii üksi kui kuni 4-liikmelise meeskonnaga, auhinnad festivali  toetajatelt. 
20.00 Tartu bluusikitarristi Andres Rootsi vinüülplaadi Waiting Around” esitluskontsert. Mullu brittide poolt aasta bluusimeheks valitud Andres Rootsi muusika on raadioeetris kõlanud viiel mandril ning tema viimane täispikk stuudioalbum Breakfast in September” tõusis talvel nii Suurbritannia kui Prantsusmaa raadiote enimmängitud bluusiplaatide esikümnesse, viies Rootsi ka ajakirja Blues in Britain märtsinumbri esikaanele. Nelja looga soolo-EP Waiting around” on esimene Tartu tehases Vinyl Plant pressitud 7-tolline vinüülplaat. Tartuffi kohvikus.